تبلیغات
بنده خدا باش پادشاه خلق - صهیونیسم در تلاش برای دامن زدن تنش بین اعراب و ایران است
 
بنده خدا باش پادشاه خلق
انسان! خودت به یاری خود برخیز
 
 
خبرگزاری فارس: وزیر فرهنگ قطر در دیدار با سخنگو و دستیار ویژه وزیر امور خارجه كشورمان گفت:صهیونیسم تلاش بسیاری برای دامن زدن به تنش بین اعراب و ایران انجام می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، حسن قشقاوی سخنگو و دستیار ویژه وزیر امور خارجه كشورمان كه در رأس یك هیئت رسانه‌ای به قطر سفر كرده است، امروز با حمدبن عبدالعزیز الكوری وزیر فرهنگ، میراث فرهنگی و جوانان این كشور دیدار و گفت‌وگو كرد.
در این دیدار وزیر فرهنگ قطر اظهارداشت: مقامات ارشد قطر همواره روابط با ایران را استراتژیك می‌دانند.
وی با اشاره به مواضع همیشگی قطر در تحكیم صلح و امنیت در منطقه گفت: اسلام مقدس‌ترین رابطه بین ابنای بشر است ما باید به یكدیگر احترام گذاشته و از هم دفاع كنیم.
وزیر فرهنگ قطر با اشاره به وجود تهدیدات مشترك گفت: صهیونیسم تلاش بسیاری برای دامن زدن تنش بین اعراب و ایران انجام می‌دهد. ما باید بر مشتركات خود تأكید كرده و در مقابل تهدیدات بایستیم صهیونیست نه فقط اعراب، كه همه مسلمانان را هدف قرار داده است.
حسن قشقاوی نیز در این دیدار با اشاره به تلاش استعمار برای تفرقه‌افكنی بین امت اسلامی و كاشتن بذر فتنه میان كشورهای منطقه و خلق پدیده ایران هراسی اظهار داشت: مسلمانان و بویژه كشورهای منطقه باید مراقب این فتنه‌انگیزی‌ها باشند و با تمسك جستن به فرهنگ غنی اسلام، زمینه‌های شكوفایی هرچه بیشتر روابط و تحكیم آن را فراهم آورند.
سخنگو و دستیار ویژه وزیر امور خارجه كشورمان همچنین با اشاره به موافقتنامه فرهنگی منعقده میان جمهوری اسلامی ایران و قطر بر لزوم اجرای كامل آن تأكید كرد.
طبقه بندی: اخبار روز جهان
نظرات(0) ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
سرانجام قوانین برده داری در بحرین لغو شد نویسنده : رضا
هم اكنون بیش از 10 میلیون نفر كارگر خارجی در شش كشور عربی حاشیه جنوبی خلیج فارس مشغول به كار بوده و در شرایط بسیار سخت حقوقی و اجتماعی به كار ادامه می دهند ....این قانون از سوی كارگران خارجی مورد استقبال قرار گرفته و خواهان اجرای این قانون در سایر كشورهای حوزه خلیج فارس شده اند.
تابناک: دولت بحرین اعلام كرد ،از این پس كسانی كه به عنوان خادم در بحرین زندگی می كنند در انتخاب كارفرما و نوع كار خود آزادبوده و قوانینی كه این گونه كارگران را به كار اجباری در اماكن مشخص مجبور می كرد ، ملغی اعلام می شود.

به گزارش "الاتحاد" چاپ امارات ، این قانون از سوی كارگران خارجی مورد استقبال قرار گرفته و خواهان اجرای این قانون در سایر كشورهای حوزه خلیج فارس شده اند.

هم اكنون بیش از 10 میلیون نفر كارگر خارجی در شش كشور عربی حاشیه جنوبی خلیج فارس مشغول به كار بوده و در شرایط بسیار سخت حقوقی و اجتماعی به كار ادامه می دهند

این گزارش می افزاید: سال گذشته بیش از 100 هزار كارگر خارجی كه عمدتا از كشورهای آفریقایی و آسیای جنوبی ( فیلیپین و اندونزی ) بودند ، در اعتراض به شرایط كار در دبی به خیابانها ریخته و با ایجاد راه بندان خواهان لغو قوانین سخت كار در دبی شدند.

این كارگران در گفتگو با رسانه ها اظهار می داشتند آنچه در امارات متحده تحت عنوان "قانون كار اجانب " اجرا می شود تنها برده داری نوین است زیرا كارگران هیچ امتیاز اجتماعی نداشته و در برخی موارد اجازه انتقال تمام اموال خود به كشور خودشان را ندارند.

بدرفتاری و ضرب و شتم " كارگر اجنبی " از سوی كارفرمایان از دیگر مواردی است كه این كارگران به شدت به آن معترض بوده و قوانین قضایی امارات برای این افراد هیچ گونه حقی را قایل نیست.

گفتنی است این اقدام دولت بحرین باعث شدتا بحرینی ها به عنوان نخستین کشور عربی حاشیه خلیج فارس در لغو قانون شبه برده داری در برابر کارگران خارجی شناخته شوند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : pnader npakbaz
نویسندگان
نظرسنجی
برترین اختراع جهان چیست؟؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

http://www.webna.ir/news/?id=1162824281