تبلیغات
بنده خدا باش پادشاه خلق - تصویر وب سایت majles8.com که هک شده است?
 
بنده خدا باش پادشاه خلق
انسان! خودت به یاری خود برخیز
 
 

تصویر وب سایت majles8.com که هک شده است

در حالی كه موضوع رایانه‌ای برگزار كردن انتخابات مجلس هشتم، یكی از موارد اختلافی بین وزارت كشور و شورای نگهبان بود، طراحی بسیار ضعیف سایت آماده شده به این منظور، انتقادات گسترده صاحب‌نظران IT را به دنبال داشت. با این حال، وزارت كشور با پخش تیزرهای تلویزیونی و اعلام مسابقه، تلاش كرد مردم را به شركت در برنامه این سایت تحریك كند و چندین سكه بهار آزادی جایزه داد، اما روز گذشته، این سایت ضعیف هك شد.

به نظر می‌رسد شخصی كه این سایت را هك كرده، از دلسوزان جمهوری اسلامی بوده، چراكه اگر این سایت در زمان حساسی چون انتخابات مورد حمله اینترنتی قرار می‌گرفت، تبعات سنگینی داشت.

اصرار وزارت كشور بر برگزاری رایانه‌ای انتخابات، امری پسندیده است، اما باید برای این كار از برنامه‌نویسان خبره استفاده كرد كه خوشبختانه تعدادشان در كشورمان كم نیست.

شایان ذکر است که در هنگام ارسال این خبر همچنان صفحه تغییر یافته توسط هکر در آدرس این سایت مشاهده می شود. این خبر و عکس العمل ضعیف مسولان این سایت برای رفع اشکال پیش آمده می تواند برگزاری انتخابات بصورت رایانه ای را با چالش جدی مواجه کند.

تکمیل 1: در حالیکه آمار نشان دهنده رشد حملات مهاجمان مخرب به سایت های سازمانی و دولتی ایران است، مسولان می بایست در طراحی چنین سایت پر اهمیت و زیر بنای ابزارهای آن اصل امنیت و پشتیبانی فوری به منظور رفع نقص را در نظر بگیرند. اهمیت سایت majles8.com وضعیت ویژه ای را برای مسولان خود به وجود می آورد که آزمایشات امنیتی و پویش های به هدف یابش نقص های امنیتی همهگی می بایست پیش از ارائه سایت به وب بررسی شوند. هک سایت majles8.com این باور را در نظر کارشناسان بوجود خواهد آورد که هیچ هزینه ای برای پشتیبانی فوری و بررسی امنیت آن صرف نشده است و در صورت انجام توسط متخصصان حرفه ای انجام نگردیده است.

تکمیل 2 : تنها ساعاتی پس از انتشار خبر هک شدن سایت majles8.com در بسیاری از خبرگزاری ها و در پی آن سرازیر شدن کاربران اینترنت برای بازدید از این وبسایت در نهایت باعث شد که محدودیت پهنای باند این سایت به پایان برسد و پس از آشکار شدن آسیب پذیری امنیتی این سایت، این بار اشکال تهیه پهنای باند بسیار کم برای این سایت نیز فاش شد.

تکمیل 3 : شواهد و اطلاعات Whois مالکیت دامین majles8.com حاکی از آن است که دامین این وب سایت توسط مهاجم به سرقت رفته است و دیگر در مالکیت وزارت کشور نمی باشد زیراکه صفحه تغییر داده شده توسط هکر در آدرس majles8.com هنوز ترمیم نیافته است و اطلاعات Whois نیز از مالکیت دامین توسط فردی در منطقه آریزونا، ایالات متحده خبر می دهد. وین بتا همچنین آگاهی یافته است که سرورهای جریان این دامین بر روی آدرس NS417.WEBSITEWELCOME.COM هدایت شده اند که این تغییرات در روز گذشته (روز انتشار خبر هک) انجام گردیده اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : pnader npakbaz
نویسندگان
نظرسنجی
برترین اختراع جهان چیست؟؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

http://www.webna.ir/news/?id=1162824281