تبلیغات
بنده خدا باش پادشاه خلق - پرخطرترین دامنه‌های اینترنتی در سال 2010
 
بنده خدا باش پادشاه خلق
انسان! خودت به یاری خود برخیز
 
 
به گزارش ایسنا، میانگین کلی سایت‌های خطرناک از 5.8 درصد در سال 2009 به 6.2 درصد در سال 2010 رسیده است، در حالی که در سال‌های 2007 و 2008، صرفا حدود 4.1 درصد از وب سایت‌ها در رده قرمز (سایت‌هایی که باید از آن‌ها دوری کرد) و زرد (سایت‌هایی که باید در استفاده از آن‌ها احتیاط کرد) قرار داشتند.

طبق گزارش مرکز امداد و هماهنگی رایانه‌یی کشور (ماهر) که به نقل از شرکت امنیتی McAfee منتشر شده، با بررسی بیش از 27 میلیون دامنه فعال اینترنتی، پرخطرترین دامنه‌ها این گونه معرفی شده است:

پرخطرترین دامنه‌های سطح اول

پسوند .COM (تجاری یا Commercial) پرترافیک‌ترین دامنه سطح اول است؛ حدود 31.3 درصد از سایت‌های متعلق به این دامنه، در زمره سایت‌های پرخطر سال 2010 بوده و عنوان پرخطرترین دامنه سال 2010 را به این دامنه داده‌اند.

پیش‌تر، این عنوان به دامنه .CM (کامرون) تعلق داشت که در سال جاری به مکان چهارم دامنه‌های پرخطر تنزل یافته است.

در مقابل دامنه .INFO از مکان پنجم در سال 2009، به مکان دوم فهرست دامنه‌های پرخطر در سال 2010 حرکت کرده است.

اروپا، خاورمیانه و آفریقا، هفت دامنه در میان 20 دامنه پرخطر سال 2010 را به خود اختصاص داده‌اند. شش دامنه از این مجموعه نیز به بخش آسیا-اقیانوسیه تعلق دارد. این در حالی است که دامنه‌های عمومی مانند .NET، در مجموع پنج دامنه از 20 دامنه پرخطر سال 2010 را تشکیل داده‌اند.

در بررسی خطر و منطقه خطر، می‌توان چنین نتیجه گرفت که دامنه‌های عمومی و پشتیبانی شده، بیش‌ترین میانگین خطر را دارا هستند. میانگین خطر این دامنه‌ها (یعنی 7.9 درصد) از میانگین کلی بالاتر است. این در حالی است که دامنه‌های متعلق به آسیا و اقیانوسیه از میانگین 13 درصد در سال گذشته به میانگین 4.9 درصد در سال جاری رسیده‌اند.

اما دامنه .SG که متعلق به کشور سنگاپور است، از مکان دهم دامنه‌های پرخطر در سال گذشته، به مکان هشتاد و یکم تغییر جایگاه داده است. دامنه .VE متعلق به کشور ونزوئلا نیز از جایگاه بیست و یکم دامنه‌های پرخطر در سال 2009 به جایگاه هشتاد و هشتم در سال 2010 رسیده است. همچنین دامنه .PH متعلق به کشور فیلیپین نیز از مکان ششم این فهرست در سال 2009، به مکان بیست و پنجم در سال 2010 تغییر کرده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : pnader npakbaz
نویسندگان
نظرسنجی
برترین اختراع جهان چیست؟؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

http://www.webna.ir/news/?id=1162824281